Alibaba

سپکس؛ خرید از وب سایت علی بابا

work
کارشناسان با تجربه
assignment_turned_in
پرداخت ریالی
chat
پشتیبان اختصاصی
dashboard
مذاکره با تامین کنندگان
compare
ارسال door to door
cloud_done
امکان بازرسی کالا
access_time
ارسال 7 تا 10 روز کاری
domain
26 سال سابقه

خرید از علی بابا

کمتر بازرگان و يا تاجری را مي توان يافت كه حداقل یک بار از سايت علی بابا خريد نكرده باشد. خرید از علی‌ بابا به دلیل قیمت های نازل، کیفیت مناسب و نیز امنیت بالای سایت در حین انجام قرارداد، باعث رشد خرید از چین و باعث رشد هرچه بیشتر این شرکت شده است. حدود ۲۷۹ میلیون خریدار و ۸ میلیون فروشنده فعال سالانه از خدمات آنلاین سایت علی بابا استفاده می‌کنند، که حدود ۱۴ میلیارد سفارش در این وب سایت را گزارش می‌دهد. گروه علی بابا که بیش از ۲۰ هزار نفر کارمند دارد، میزان فروش خود را از فروش آمازون(Amazon) و ای بی(eBay) هم فراتر برده و بیش از ۸۰ درصد سرانه تجارت الکترونیک چین را به خود اختصاص داده است. تعداد کاربران فعال سالانه علی بابا به ۳۰۰ میلیون نفر رسیده است؛ یعنی حدوداً سه برابر کل جمعیت ایران!
با توجه به روابط اقتصادی خوب بین ایران و چین خرید از سایت علی بابا در بین تجار و بازرگانان ایرانی هم بسیار متداول است. از همین‌رو با شناخت بازارهای چنین و استفاده از بستری قوی به نام وب‌سایت علی بابا تصمیم گرفتیم، برای حل این مشکل قدمی برداریم.
تا چند دهه قبل، چین کشوری در حال توسعه محسوب می‌شد، اما ناگهان به شکل جهشی همه چیز تغییر کرد. این روزها بزرگ‌ترین کارخانه‌های دنیا در چین انواع کالاها را تولید می‌کنند که میلیون‌ها نفر در سراسر جهان مصرف کننده آن‌ها هستند، اقتصاد چین ترقی کرد و این غول خفته را به ابر قدرت اقتصادی دنیا تبدیل نمود.
از شروع سال جدید به دلیل شیوع کرونا، نوسانات بازار ارز مسیر طولانی و همچنین هزینه فراوانِ سفر به چین، باعث شده که بسیاری از بازرگانان و خریداران از کشورهای گوناگون، توان شال و کلاه کردن و عزیمت به این نقطه دور برای خرید اجناس مورد نظرشان را نداشته باشند.

سایت علی بابا چیست؟

گروه علی‌بابا (به چینی 阿里巴巴集团控股有限公司 ) یک شرکت تجارت الکترونیک چینی است که فروش و خدمات پس از آن را به شکل مصرف‌کننده به مصرف‌کننده، بنگاه به بنگاه و بنگاه به مصرف‌کننده از طریق پورتال وب فراهم می‌کند. هولدینگ علی‌بابا شامل سایت علی بابا (وب‌سایتی برای افراد خارجی برای خرید از چین)، تااوبااو (نسخه چینی سایت آمازون) و علی اکسپرس و وب سایت تیمال (زیر مجموعه های خرده فروشی) می‌باشد. آن‌ها سرویس پرداخت علی پی را نیز راه اندازی کرده‌اند، که به کاربران اجازه پرداخت مستقیم از طریق پلتفرم آنها و تامین مالی برای کسب و کارها را می‌دهد.
هرچند که برای واردکنندگان، بیشتر Alibaba.com اهمیت دارد، اما برخی از فروشندگان تجارت الکترونیک از علی اکسپرس نیز استفاده می‌کنند. زیرا با وجود قیمت بالاتر، امکان سفارش مقادیر کم را نیز فراهم می‌کند. قریب به اتفاق تامین کنندگانِ علی بابا می‌خواهند، حداقل مقدار سفارش (MOQ) ۵۰۰ دلار یا بیشتر باشد. بنابراین علی بابا برای حمل و نقل دراپ شیپ چندان مناسب نیست و برای این امر بهتر است از علی اکسپرس استفاده شود.
سایت علی بابا چیست؟ سایت علی بابا در اصل سایت اصلی کارخانه ها و شرکت های بازرگانی چینی در چین است. این سایت برای پیدا کردن تامین کنندگان در چین فعالیت می کند و حتی شرکت های چینی نیز از آن بهره می‌برند.

چگونگی عملکرد وب سایت علی بابا

برای فعالیت به عنوان فروشنده در علی بابا اول از همه باید یک پیشخوان ایجاد شود تا محصولات مورد نظر در آنجا قرار گیرد. علی بابا دارای طیف وسیعی از دسته‌ بندی محصولات از پوشاک، پارچه و لوازم جانبی تا ماشین‌آلات، قطعات صنعتی و ابزار را شامل می‌شود. بنابراین می‌توان گفت شما صاحب هر کسب ‌وکاری که باشید قادر هستید محصولاتتان را از این طریق به فروش رسانید.
اما اگر به عنوان خریدار به این سایت سر می‌زنید، روند خرید کاملا متفاوت است. پیش از هر چیز شما باید کالای مدنظرتان را از طریق منوی جستجو و یا دسته‌بندی‌های موجود در سایت بیابید. به احتمال فراوان، فروشندگان گوناگونی برای آن کالا وجود دارد. اما سؤالی که مطرح می‌شود این است که کدام فروشنده بهتر است؟ برای انتخاب صحیح فروشنده برتر، بهترین راه گفتگو با هر یک از آن‌ها و توجه به نحوه برخورد، پاسخگویی و قیمت پیشنهادی است. همچنین علاوه بر مکالمه مستقیم، می‌توانید نظرات سایر کاربران و ستاره‌هایی که به فروشنده ی مذکور تعلق گرفته است را نیز در نظر بگیرید.