فریت بار به استرالیا |
مزایا، مراحل و هزینه

فریت بار به استرالیا |
مزایا، مراحل و هزینه

«استرالیا» مقصد بسیاری از مسافران ایرانی است. برخی برای تحصیل و برخی دیگر برای همیشه، کوله‌بار خود را به سمت این کشور سرسبز می‌بندند. وقتی مدت‌زمان اقامت، طولانی یا همیشگی می‌شود، تمام آنچه که لازم داریم یا می‌خواهیم در این سفر همراهمان باشد، از یکی دو چمدان فراتر می‌رود. اینجا است که پای اضافه‌بار گران‌قیمت و فریت بار به استرالیا با هزینه‌ای بسیار کمتر به میدان باز می‌شود. در این مقاله، شما را با زیروبم ارسال هوایی بار به استرالیا، بایدها و نبایدهای آن، هزینه حدودی و تمام مدارکی که برای انجام این کار نیاز دارید، آشنا می‌کنیم. با سپکس همراه باشید.

ارسال door to door

ارسال door to door

حمل هوایی

حمل هوایی

ارسال۳ تا ۵ روز کاری

ارسال۳ تا ۵ روز کاری

کارشناسان با تجربه

کارشناسان با تجربه

منظور از فریت بار به استرالیا چیست؟

وقتی مسافران شهرهای مختلف استرالیا، باری بیش از اندازه استاندارد دارند نمی‌توانند آن را به‌عنوان بار مسافری با خودشان ببرند. از طرفی، اگر بخواهند هزینه اضافه‌بار را بپردازند هم با رقم هنگفتی روبه‌رو می‌شوند؛ بنابراین، فقط یک راه می‌ماند که می‌تواند بار مسافر را با هزینه کمتر به مقصد موردنظر در استرالیا برساند و آن هم «فریت بار به استرالیا» است.

 این بدان معنی است که شما وسایل اضافی یا حتی لوازم خانه خود را چند روز قبل از پروازتان به مقصد، ارسال می‌کنید. سپس وقتی به مقصد رسیدید آنها را تحویل می‌گیرید. در این شرایط، نیازی به پرداخت هزینه‌های بسیار زیاد اضافه‌بار ندارید و بار خود را به‌راحتی و با تقریباً یک‌سوم هزینه، ارسال می‌کنید.

فریت بار به استرالیا چه مزیت‌هایی دارد؟

ارسال هوایی بار به استرالیا مزیت‌های قابل‌توجهی نسبت به دیگر روش‌های ارسال (مانند اضافه‌بار) دارد. بیایید نگاهی به این موارد بیندازیم.

مراحل فریت بار به استرالیا چیست؟

برای‌ آنکه بتوانید یک ارسال بار بی‌دردسر را تجربه کنید بهتر است از قبل با گام‌هایی که باید در این زمینه طی شوند، آشنا باشید. بیایید تصور کنیم که شما یک شرکت حمل‌و‌نقل بین‌المللی را برای فریت بار خود انتخاب کرده‌اید و حدود 10 روز قبل از پروازتان برای فریت بار به استرالیا با آنها هماهنگ شده‌اید. حالا روز تحویل بار فرامی‌رسد. گام‌هایی که طی می‌شوند به ترتیب زیر هستند:

  1. حضور کارشناس شرکت در محل و تحویل و بسته‌بندی بار
  2. بارگیری به سمت فرودگاه امام خمینی
  3. تهیه مدارک موردنیاز برای بار
  4. گرفتن مجوزهای لازم
  5. طی‌کردن مسیر گمرکی فریت بار
  6. صدور بارنامه و بیمه‌نامه
  7. تحویل بار به مجموعه هواپیمایی
  8. پیگیری ارسال بار
  9. دریافت بار در مقصد

به همین سادگی با انتخاب یک شرکت حمل‌و‌نقل بین‌المللی می‌توانید تمام دغدغه‌های ارسال بار را کنار بگذارید و به فکر لذت‌بردن از سفرتان باشید.

مدارک لازم برای فریت بار به استرالیا چیست؟

شما به‌عنوان فرستنده و فرد دیگر در مقصد یا حتی خودتان به‌عنوان گیرنده باید مدارک زیر را برای ارسال و تحویل بارتان آماده کنید. در ادامه، مدارک موردنیاز برای فریت بار به استرالیا را با هم بررسی می‌کنیم.

مدارک ارسال‌کننده بار

مدارک تحویل‌گیرنده بار

هزینه ارسال بار به استرالیا چقدر است؟

هزینه فریت بار به استرالیا چیزی کلی نیست و از یک نفر به دیگری متفاوت است. بااین‌وجود، فاکتورهایی که روی هزینه نهایی، تأثیر می‌گذارند تقریباً ثابت هستند. بیایید چُرتکه به دست، نگاهی به این موارد بیندازیم.

هر چقدر که وزن و ابعاد بار موردنظر شما بیشتر باشد، برای فریت بار آن به استرالیا باید هزینه بیشتری را صرف کنید.

بارها بر اساس میزان خطرناک بودن حملشان به چند دسته مختلف تقسیم می‌شوند. هر چقدر که بار شما در دسته خطرناک‌تر قرار بگیرد به دلیل پیشگیری‌هایی که باید برای آن انجام شود هزینه بیشتری هم از شما دریافت می‌گردد.

باوجودآنکه بسته‌بندی هم نوعی هزینه به شمار می‌رود؛ ولی اگر به‌درستی، اصولی و حرفه‌ای انجام نشود می‌تواند هزینه‌های بیشتری را به شما تحمیل کند.

استرالیا نسبت به ورود حشرات به کشورش بسیار سخت‌گیرانه عمل می‌کند. به همین دلیل، اگر بار شما چوبی باشد یا به‌وسیله چوب، بسته‌بندی شده باشد باید سم‌پاشی شود. اگر این سم‌پاشی در ایران و به شیوه بین‌المللی انجام نشود، بار شما در استرالیا از گمرک ترخیص نخواهد شد.

این مورد، پای ثابت فریت بار به استرالیا است که باید در ایران و استرالیا انجام شود.

یکی از هزینه‌هایی که واقعاً هنگام فریت بار، منصفانه هستند هزینه‌های خدماتی است که شرکت حمل‌و‌نقل بین‌المللی از جانب شما و بدون دخالتتان انجام می‌دهد. گاهی این هزینه در مقابل پیچ‌و‌خم‌هایی که کارشناسان خبره این شرکت‌ها پشت سر می‌گذارند، بسیار ناچیز به شمار می‌رود.

بعد از ترخیص بار شما در گمرک استرالیا، هزینه دیگری هم شامل حالتان می‌شود که مربوط به حمل‌و‌نقل بارتان به شهر موردنظر در استرالیا است.

چه چیزهایی را نمی‌توان به استرالیا ارسال کرد؟

هر کشوری بر اساس قوانین و رویه‌ای که دارد از واردشدن برخی محصولات و کالاها به خاکش جلوگیری می‌کند. کشور استرالیا هم از این قافله مستثنا نیست. در ادامه، مهم‌ترین کالاهای ممنوعه به استرالیا را با هم بررسی می‌کنیم.

شما نمی‌توانید هر دارویی که خواستید را در قالب فریت بار به استرالیا ارسال کنید؛ ولی اگر داروی خاصی را با تجویز پزشک مصرف می‌کنید می‌توانید از نسخه خود به‌اندازه مصرف سه ماه را به همراه داشته باشید. صدالبته که باید نسخه رسمی پزشکتان را برای این کار، ارائه دهید.

استرالیا در زمینه گیاهان و جانوران بومی کشورش حساسیت زیادی به خرج می‌دهد. به همین دلیل، شما نمی‌توانید بدون داشتن مجوز از سازمان‌های استرالیا، بذر یا گیاه زنده را به این کشور ارسال کنید.

ارسال انواع غذا به استرالیا با سخت‌گیری زیادی همراه است. مگر اینکه این غذا برای مصرف شخصی خودتان و در اندازه استاندارد باشد.

فریت بار به استرالیا شامل چه مواردی میشود؟

مهم‌ترین کار شما هنگام فریت بار به استرالیا چیست؟

از نظر ما انتخاب یک شرکت حمل‌و‌نقل بین‌المللی، مهم‌ترین کار شما در فریت بار به استرالیا به شمار می‌رود. چون نه‌تنها در زمان و هزینه شما صرفه‌جویی می‌کند؛ بلکه مسیری برای ارسال امن و سالم بارتان به مقصد است. برای‌آنکه بتوانید بار خود را به‌راحتی به استرالیا ارسال کنید باید به قوانین گمرکی هر دو کشور ایران و استرالیا مسلط باشید، از پیچ‌و‌خم‌های اداری آنها سر در بیاورید، تجربه حل چالش‌هایی که به وجود می‌آیند را داشته باشید و با استفاده از ارتباطات خود، فرایند ارسال و تحویل بار را ساده‌تر کنید.

شما خیلی راحت می‌توانید با پرداخت هزینه، مسئولیت تمام این کارها به افراد با تجربه‌ای بسپارید که سال‌ها است این فرایندها را انجام می‌دهند و می‌توانند خیلی سریع‌تر و راحت‌تر از شما آنها را طی کنند. اگر به فکر فریت بار به استرالیا هستید، حتماً قبل از اینکه خودتان دست‌به‌کار شوید، با کارشناسان سپکس مشورت کرده و بهترین فرایند را با به‌صرفه‌ترین و سریع‌ترین روش ممکن برای ارسال سالم بارتان انتخاب کنید. ما هم در تمام طول این مسیر، شما را همراهی خواهیم کرد.