پست اکسپرس هوایی؛ ارسال مرسوله به تمام جهان

پست اکسپرس هوایی؛ ارسال مرسوله به تمام جهان

امروزه یکی از نیازهای اصلی تمامی افراد، امکان ارسال و یا دریافت بسته و محصول از نقاط مختلف جهان است. روش‌های مختلفی برای حمل کالا و بسته از قبیل حمل هوایی، دریایی یا زمینی وجود دارد که افراد با توجه به نیاز و محدودیت‌های هر روش، می‌توانند از آن استفاده کنند. یکی از روش‌های انتقال بسته و کالا، پست اکسپرس هوایی است.

حمل هوایی

حمل هوایی

ارسال۳ تا ۵ روز کاری

ارسال۳ تا ۵ روز کاری

کارشناسان با تجربه

کارشناسان با تجربه

پست اکسپرس هوایی چیست؟

پست هوایی اکسپرس نوعی سرویس پستی است که مرسولات را از طریق هواپیما در سریع ترین زمان ممکن به مقصد می رساند. این سرویس معمولاً برای ارسال مدارک، کالاها و نمونه محصولات در مسافت های مختلف استفاده می شود. این روش ارسال به دلیل امنیت بالا و حداقل زمان لازم برای انتقال بین مبدا و مقصد، طرفداران زیادی دارد.

پست اکسپرس هوایی بین المللی به جابه‌جایی بار بین دو کشور گفته می‌شود که  به پست اکسپرس بین المللی معروف است. ما در این مطلب به بررسی پست بین المللی اکسپرس می‌پردازیم.

مزایای پست سریع

پست اکسپرس هوایی مانند سایر روش‌های حمل بار، ویژگی‌هایی دارد که با بررسی آن‌ها می توان به شناخت بهتری از این روش انتقال دست پیدا کرد. مزایای پست هوایی اکسپرس عبارت‌اند از:

پست اکسپرس سریعترین روش انتقال کالا و بسته در جهان است. به طور معمول برای مسافت‌های کوتاه کمتر از 4 روز و برای مسافت‌های طولانی در کمتر از 10 روز می‌توان بار ارسالی را در مقصد دریافت کرد.

پست هوایی اکسپرس از سیستم ردیابی لحظه‌ای و دقیق برای اطمینان از تحویل به موقع و صحیح مرسولات استفاده می‌کند.

پست اکسپرس بین‌المللی از بسته بندی های محکم و مناسب برای محافظت از مرسولات در برابر آسیب استفاده می کند. همچنین با بیمه مرسوله خود می‌توانید با خیال راحت از این سرویس پستی استفاده کنید.

با توجه به مزایای قابل ملاحظه پست اکسپرس هوایی بین‌المللی که امنیت بالا در کنار مدت زمان حداقلی در رسیدن به مقصد را برای مرسوله شما تضمین می‌کند، باید توجه داشت استفاده از این روش محدودیت‌هایی نیز دارد. برای مثال در استفاده از روش اکسپرس هوایی محدودیت وزن برای بار ارسالی وجود دارد. به‌طور معمول در پست اکسپرس هوایی بین‌المللی وزن هر بسته‌بندی باید زیر 30 کیلوگرم بوده و ابعاد هر تکه از بار نهایتا 80*80*100 سانتی متر باشد.

هزینه پست اکسپرس هوایی

یکی از مهمترین عواملا در تجارت بین الملل برای تجار و بازرگانان، هزینه حمل و انتقال بار از مبداء به مقصد است. هزینه پست هوایی اکسپرس بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود، از جمله:
  • وزن و حجم مرسوله: وزن و حجم مرسوله دو عامل اصلی تعیین کننده هزینه پست اکسپرس هوایی هستند. هرچه وزن یا حجم بسته بیشتر باشد، هزینه ارسال نیز بیشتر خواهد بود.
  • مقصد بسته: هزینه این سرویس انتقال هوایی برای مقاصد مختلف متفاوت است. به طور کلی، ارسال بسته به کشورهای دورتر هزینه بیشتری خواهد داشت.
  • شرایط تحویل: شرایط تحویل نیز بر هزینه پست اکسپرس تأثیر می گذارد. برای مثال، اگر نیاز دارید که بسته شما در یک روز خاص به مقصد برسد، هزینه بیشتری باید بپردازید.

به‌طور کلی شرکت های ارائه دهنده خدمات پست اکسپرس هوایی معمولاً از فرمول های مختلفی برای محاسبه هزینه ارسال استفاده می‌کنند. با این حال، در اکثر موارد، هزینه پست اکسپرس هوایی با توجه به وزن و حجم مرسوله و مسافت بین مبدا و مقصد محاسبه می‌شود.

پست اکسپرس بین المللی چند روزه می‌رسد؟

همانطور که بیان شد، ارسال مرسوله با روش حمل هوایی اکسپرس سریعترین روش ارسال بسته و کالا است و معمولاً در کمتر از یک هفته مرسولات را به مقصد می رساند. با این حال، عوامل مختلفی می توانند بر زمان تحویل مرسوله پستی تأثیر بگذارند، از جمله:

  • کارشناسان شرکت پستی: این افراد مسئول ارسال و تحویل مرسولات هستند. تجربه و مهارت این کارشناسان می تواند تأثیر مستقیم بر زمان تحویل مرسوله داشته باشد.
  • مسافت بین مبدا و مقصد: این فاصله یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده زمان تحویل مرسوله است. به طور کلی، ارسال مرسوله به مسافت های طولانی زمان بیشتری لازم دارد.
  • تعطیلات در کشور مبدا و مقصد: تعطیلات در کشور مبدا و مقصد می تواند بر زمان تحویل مرسوله تأثیر بگذارد. به طور کلی در صورت وجود تعطیلات در بازه زمانی ارسال، باعث افزایش زمان تحویل مرسوله می‌شود.


زمان تحویل مرسوله پستی با روش حمل هوایی اکسپرس برای مسافت های کوتاه معمولا 1 الی 3 روز زمان می برد و برای مسافت‌های طولانی معمولاً 7 تا 10 روز زمان نیاز است.

شرایط مرسوله در این روش ارسالی

برای استفاده از روش پست اکسپرس باید توجه داشت که این روش دارای محدودیت وزنی و ابعادی برای هر بسته ارسالی است. معمولا از این روش برای ارسال بارهای با ارزش تا سقف 30 کیلوگرم و ابعاد 80 *80*100 سانتی‌متر استفاده می‌شود. توجه به این نکته که استفاده از بیمه کامل در ارسال مرسوله‌های با ارزش بسیار حائز اهمیت است تا بتوان با خیال راحت و در امنیت کامل مرسوله خود را ارسال کنید.

با توجه به قوانین حمل و نقل بین المللی هوایی و قوانین محلی موحود در هر کشور، علاوه بر محدودیت در وزن و ابعاد، محدودیت‌هایی در نوع بسته و بار ارسالی نیز وجود دارد که در اصلاح به آن‌ها بارهای ممنوعه در پست هوایی گفته می‌شود.

کالاهای ممنوعه پست هوایی

باتوجه‌به اینکه پست اکسپرس یک از انواع پست هوایی است، ارسال مواردی مانند ادوات نظامی، مواد مخدر، داروهای روان‌گردان، سی دی های غیر مجاز، روزنامه، ویدئو یا مجله‌های غیراخلاقی، مواد منفجره و قابل اشتعال و حیوانات زنده نیز توسط این پست ممنوع می‌باشد. با توجه به امکان تغییر این لیست، برای اطلاع دقیق از لیست موارد ممنوعه با کارشناسان مجموعه سپکس تماس بگیرید.

پیگیری آنلاین مرسوله، ویژگی برتر پست اکسپرس هوایی

پیگیری آنلاین و رهگیری مرسوله پستی یکی از مهم ترین ویژگی های پست هویی بین المللی اکسپرس است. این ویژگی به گیرنده امکان می دهد تا از موقعیت و وضعیت دقیق مرسوله خود مطلع شود. پیگیری آنلاین مرسوله معمولاً از طریق وب سایت یا اپلیکیشن شرکت پستی ارائه دهنده سرویس انجام می شود.

برای پیگیری آنلاین مرسوله پست اکسپرس هوایی، معمولاً به شماره بارنامه یا کد رهگیری نیاز است. این کد در رسید تحویل مرسوله به شما ارائه می شود. پس از وارد کردن شماره بارنامه یا کد رهگیری، می توانید اطلاعات مربوط به مرسوله خود را مشاهده کنید. این اطلاعات معمولا شامل موارد زیر است:

شرکت حمل هوایی بین المللی سپکس

پست اکسپرس هوایی روشی مناسب برای ارسال بسته‌های با ارزش و ضروری است که نیاز به تحویل سریع دارند. با این حال، توجه به محدودیت‌های وزن، حجم و نوع مرسوله، قبل از ارسال ضروری است. شرکت پست سریع بین‌المللی سپکس در این مسیر تعهد دارد بسته‌های شما را ایمن، در کمترین زمان و با هزینه مقرون به صرفه به مقصد برساند.