فریت بار به آمریکا؛
مراحل، هزینه‌ها و نکته‌های طلایی

فریت بار به آمریکا؛ مراحل، هزینه‌ها و نکته‌های طلایی

ایرانی‌ها دلیل‌های زیادی برای سفر موقت یا همیشگی به آمریکا دارند. برخی برای تحصیل، برخی برای تازه کردن دیدار با عزیزانشان و برخی دیگر برای همیشه ایران را به مقصد آمریکا ترک می‌کنند. هدف از سفر هر چه که باشد، احتمال اینکه بخواهید وسایل زیادی را با خودتان به آمریکا ببرید بیشتر می‌شود. وقتی این دغدغه را پیدا کنید با یک جستجوی ساده به عبارت «فریت بار به آمریکا» می‌رسید. در این مقاله، شما را با ریزه‌کاری‌های ارسال بار به آمریکا، مراحل انجام آن، مدارک و هزینه‌هایش آشنا می‌کنیم. با ما همراه باشید. 

ارسال door to door

ارسال door to door

حمل هوایی

حمل هوایی

ارسال۳ تا ۵ روز کاری

ارسال۳ تا ۵ روز کاری

کارشناسان با تجربه

کارشناسان با تجربه

منظور از فریت بار به آمریکا چیست؟

هر مسافر آمریکا چه با هدف تفریح به آن کشور سفر کند، چه تحصیل و چه مهاجرت، نمی‌تواند بیشتر از 30 کیلوگرم بار به همراه خود ببرد. هر مقداری بیشتر از این وزن، شامل اضافه‌بار می‌شود که آن هم هزینه‌های سرسام‌آوری دارد. 

خوشبختانه، راه‌حل ارزان‌تر و بسیار بهتری برای این کار وجود دارد و آن ارسال فریت بار به آمریکا است. در این روش، شما چند روز زودتر از پروازتان بارهای خود را از راه هوایی به مقصد ارسال می‌کنید. ارسال بار به امریکا دیگر آن محدودیت 30 کیلویی را ندارد و شما می‌توانید تمام وسایل سبک و سنگین شخصی‌تان را به آمریکا بفرستید.

فریت بار به آمریکا چه مزیت‌هایی دارد؟

اگر جستجوی کوتاهی در اینترنت داشته باشید می‌توانید روش‌های مختلفی را برای ارسال بار به آمریکا پیدا کنید. ولی فریت بار به آمریکا مزیت‌هایی دارد که آن را به راه‌حل شماره یک لیست شما تبدیل می‌کند. برخی از این موارد، عبارتند از:

نسبت به روش ارسال اضافه‌بار، فریت بار هزینه بسیار کمتری دارد و می‌توان گفت که تقریبا یک سوم هزینه را می‌پردازید اما بار بیشتری را با کیفیت بهتری ارسال می‌کنید. 

شما می‌توانید با روش فریت بار، تمام وسایل منزلتان را به مقصدتان در آمریکا بفرستید. این امکانی است که در حمل بار مسافری، وجود ندارد. 

فریت بار به آمریکا، روشی مطمئن برای سالم رسیدن بارهای شما با نهایت سرعت ممکن است.

مراحل فریت بار به آمریکا چیستند؟

با وجود اینکه سال‌ها است هیچ پرواز مستقیمی از ایران به مقصد آمریکا انجام نشده است ولی این موضوع نمی‌تواند مشکلی برای ارسال هوایی بار شما به آمریکا ایجاد کند. شما می‌توانید با انتخاب یک شرکت حمل‌و‌نقل بین‌المللی، به راحتی و بدون نگرانی بابت این مسائل، بار خود را ارسال کنید. مراحل فریت بار به امریکا شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. انتخاب یک شرکت حمل‌و‌نقل بین‌المللی ایرانی و هماهنگی برای ارسال بار خود به آمریکا
 2. تعیین وقت برای حضور تیم بسته‌بندی و تحویل بار در محل شما
 3. بسته‌بندی به همراه تهیه لیست بارها و بار زدن محموله شما به سمت فرودگاه امام خمینی
 4. تهیه و آماده‌سازی مدارک مورد نیاز محموله‌تان
 5. گرفتن مجوزها 
 6. سپری کردن مراحل گمرکی
 7. صدور بارنامه
 8. صدور بیمه‌نامه
 9. تحویل دادن بار شما به شرکت هواپیمایی
 10. پیگیری ارسال بار تا رسیدن به مقصد مورد نظر شما
 11. تحویل بار در مقصد و پایان فریت بار

مدارک لازم برای فریت بار به آمریکا چیستند؟

برای آنکه بتوانید بار خود را به صورت هوایی به یکی از شهرهای آمریکا ارسال کنید باید مدارک مورد نیاز برای فریت بار به امریکا را ارائه دهید. این مدارک، شامل موارد زیر می‌شوند.

فرد تحویل گیرنده بار هم باید مدارکی را ارائه کند تا بتواند بار را بگیرد. این مدارک هم شامل موارد زیر می‌شوند:

هزینه ارسال بار به آمریکا چقدر است؟

قیمت حمل هوایی بار به امریکا تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی قرار می‌گیرد. در ادامه، برخی از مهم‌ترین فاکتورها را با هم بررسی می‌کنیم.

شهر مقصد شما در آمریکا

هزینه ارسال بار به شهرهای مختلف آمریکا به دلیل مسافتی که از فرودگاه‌های بین‌المللی دارند، متفاوت خواهد بود. 

وزن و ابعاد بار شما

برای ارسال بارهایی با وزن و حجم بالاتر، باید زیر بار هزینه‌های بیشتری بروید. 

کلاس خطر بار شما

شرکت‌های هواپیمایی، کلاس‌های مختلفی از سطح خطرناک بودن بارها دارند. به عنوان مثال، بارهایی که امکان اشتعال دارند، نسبت به بارهایی که چنین نیستند با هزینه بیشتری همراه هستند. چون باید برای خنثی کردن احتمال خطر این بارها پیشگیری‌هایی انجام شوند و شما باید این هزینه‌ها را بپردازید. 

شیوه بسته‌بندی

بارهای مختلف با توجه به میزان آسیب‌پذیری، وزن و حجم آنها باید به شکلی ویژه بسته‌بندی شوند تا از آسیب در طول حمل‌و‌نقل جلوگیری شود. این مورد هم برای خودش هزینه‌هایی دارد که بدون شک، در نهایت به نفع شما خواهد بود. 

هزینه‌های گمرکی در ایران و آمریکا

این هزینه‌ها باید هم در گمرک ایران و هم در گمرک آمریکا پرداخت شوند تا بار شما ترخیص شود. 

هزینه سمپاشی

گمرک آمریکا از ورود بسته‌بندی‌های چوبی که سمپاشی نشده باشند جلوگیری کرده و حتی آنها را برگشت می‌زند. بنابراین، شما برای ارسال بار خود به آمریکا چاره‌ای جز پرداخت این هزینه ندارید. 

هزینه شرکت حمل‌و‌نقل بین‌المللی

برای آنکه بتوانید سفر راحت و بدون دغدغه‌ای داشته باشید و خودتان را برای ارسال فریت بار وسایلتان به دردسر نیندازید، بهتر است بعد از تحقیق و مقایسه، یک شرکت حمل‌و‌نقل را برای خودتان انتخاب کنید تا تمام این کارها را به نیابت از شما انجام دهد. این کار هم هزینه‌ای دارد.

هزینه حمل بار از فرودگاه تا شهر مقصد در آمریکا

آخرین هزینه‌ای که باید بپردازید صرف بار زدن وسایلتان از گمرک آمریکا به مقصد مورد نظرتان می‌شود. 

ارسال چه چیزهایی با فریت بار امکان‌پذیر است؟

شما با استفاده از خدمات فریت بار به آمریکا می‌توانید تمام چیزهای شخصی خودتان را به مقصد مورد نظرتان در آمریکا ارسال کنید. از این دست می‌توانیم موارد زیر را مثال بزنیم. 

چطور می‌توانیم حیوان خانگی‌مان را هم به آمریکا بفرستیم؟

جدا شدن از حیوانات خانگی که با عشق بزرگشان کرده‌ایم برای بسیاری از ما کار ساده‌ای نیست. با امکان حمل فریت بار حیوانات خانگی، می‌توانید دوست خانگی‌تان را هم البته با کمی فاصله زمانی، به آمریکا ببرید. 

نحوه حمل حیوان خانگی به امریکا با توجه به قوانین بین‌المللی، قوانین ایران، قوانین آمریکا و شرایطی که شرکت حمل‌و‌نقل برای این کار در نظر گرفته است انجام می‌شود. برای اینکه بتوانید حیوان خانگی خود مانند «گربه»، «سگ»، «خرگوش»، «ماهی» و… را به سلامت راهی مقصد مورد نظر در آمریکا کنید باید این کار را به یک شرکت حمل‌و‌نقل بین‌المللی مطمئن بسپارید تا این کار را به همراه تمام نکته‌های ریز و درشتش برای شما انجام دهد.

شما لایق بهترین خدمات هستید

هنگامی که به دنبال راهی برای ارسال بارهایتان به آمریکا می‌گردید مسافت طولانی، نبود پرواز مستقیم از ایران به آمریکا و مجهول بودن رقم دقیق هزینه‌ها می‌توانند حجمی قابل توجه از نگرانی را برایتان به همراه داشته باشند. ما در مجموعه «سپکس» با در اختیار داشتن کادری حرفه‌ای و آشنا به تمام زیروبم فریت بار به آمریکا می‌توانیم تمام وسایل مورد نیازتان را در امنیت کامل به شهر مورد نظرتان در آمریکا ارسال کنیم. به این ترتیب، شما می‌توانید بار خود را در سریع‌ترین زمان ممکن تحویل بگیرید، کمترین هزینه را بپردازید و تمام نگرانی‌ها را کنار بگذارید. همین امروز برای مشاوره ارسال فریت بار به آمریکا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سؤالات متداول

منظور از فریت بار به آمریکا چیست؟

فریت بار به آمریکا روشی برای ارسال بارهای شما به صورت هوایی به مقصدتان در آمریکا است. در این روش، شما می‌توانید بیش از 30 کیلوگرم بار (محدودیت اضافه بار) را به آمریکا بفرستید.

مزایای فریت بار به آمریکا چه چیزهایی هستند؟
 • هزینه کمتر نسبت به اضافه بار
 • امکان ارسال تمام وسایل منزل
 • سرعت و امنیت بالا
مراحل فریت بار به آمریکا شامل چه چیزهایی هستند؟
 1. انتخاب شرکت حمل‌و‌نقل
 2. بسته‌بندی بار
 3. تهیه مدارک
 4. سپری کردن مراحل گمرکی
 5. صدور بارنامه و بیمه‌نامه
 6. تحویل بار به شرکت هواپیمایی
 7. پیگیری ارسال بار
هزینه فریت بار به آمریکا به چه عواملی بستگی دارد؟
 • شهر مقصد
 • وزن و ابعاد بار
 • کلاس خطر بار
 • نوع بسته‌بندی
 • هزینه‌های گمرکی
 • هزینه شرکت حمل‌و‌نقل
 • حمل بار از فرودگاه تا مقصد
مدارک لازم برای فریت بار به آمریکا چه چیزهایی هستند؟
 1. برای فرستنده: کپی بلیط پرواز، اصل و کپی کارت ملی و پاسپورت و لیست کالاها.
 2. برای گیرنده: پاسپورت یا کارت شناسایی، لیست کالا، شماره بارنامه و آدرس و شماره تماس.