واردات از کره جنوبی؛
ورود کیفیت از شرق به کشور!

واردات از کره جنوبی؛
ورود کیفیت از شرق به کشور!

کره جنوبی در چند دهه اخیر اقتصاد آن رشد چشمگیری داشته و  به یکی از قطب‌های اقتصادی جهان تبدیل شده است. با اقتصاد پویا و جدیدترین تکنولوژی‌ها، این کشور نیاز وارداتی بسیاری از کشورها را برطرف کرده است. به همین دلیل، کره جنوبی به عنوان یکی از مهمترین شرکای تجاری کشورها در جهان شناخته می‌شود. بررسی آمار تجارت بین ایران و کره جنوبی نشان می‌دهد که در سال گذشته، کشورهای چین، امارات و کره جنوبی به ترتیب بیشترین حجم واردات کالا به ایران را داشتند. در این بین، سهم کره جنوبی در صادرات به ایران دوبرابر شده است. برندهایی مانند سامسونگ و هیوندای سانتافه در کره جنوبی تولید می شود که در سراسر جهان معروف هستند. این برندها، با کیفیت بالا و محبوبیت زیاد، توانسته‌اند در برابر برندهای آمریکایی و اروپایی رقابت کنند و بخش بزرگی از بازار جهانی را به خود اختصاص دهند. به علت همین کیفیت بالا و تنوع محصولات، واردات از کره جنوبی به ایران نیز اهمیت بالایی دارد. در حال حاضر، بیشتر واردات از کره جنوبی به ایران از طریق تجار در امارات و شهر دبی انجام می‌شود.

ایران و کره جنوبی، در طول تاریخ همواره با یکدیگر همکاری تجاری نزدیک داشته‌اند. با وجود مشکلاتی مانند تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، کره جنوبی همچنان به‌عنوان یکی از مشتریان اصلی نفت ایران شناخته می‌شود. همچنین، با پیشرفت تکنولوژی و صنعت در کره جنوبی، ایران این کشور را یکی از مهم‌ترین تأمین‌کنندگان وسایل و لوازم منزل می‌داند. برای اقدام به واردات از کره جنوبی، آگاهی از شرایط واردات از کره، انتخاب بهترین کالا برای واردات از کره و شناسایی بنادر تجاری کره ضروری است و تجار قبل از هرگونه اقدام به واردات کالا از کره جنوبی، باید با شرایط تجارت با این کشور آشنا شوند.ترخ

ارسال door to door

ارسال door to door

حمل هوایی

حمل هوایی

ارسال۳ تا ۵ روز کاری

ارسال۳ تا ۵ روز کاری

کارشناسان با تجربه

کارشناسان با تجربه

مناطق آزاد تجاری در کره جنوبی

کره جنوبی دارای چندین منطقه آزاد تجاری است که به جهت تسهیل در امور تجاری و جذب سرمایه‌گذاری خارجی راه‌اندازی شده‌اند. از مهم‌ترین مناطق آزاد کره می‎توان به مراکز زیر اشاره کرد:

روش‌های حمل بار از کره جنوبی به ایران

عواملی مانند فاصله از مبدأ تا مقصد، زمان‌بندی، بودجه موجود، نوع کالا و قوانین و سیاست‌های بین‌المللی بر روی انتخاب روش حمل و نقل بار تأثیرگذارند. باتوجه‌به موقعیت جغرافیایی کره جنوبی و مسافت طولانی بین این دو کشور، اکثر بازرگانان ایرانی از این دو روش حمل بار دریایی و حمل بار هوایی برای ارسال بار استفاده می‌کنند. این دو روش بر اساس نوع کالا، حجم و وزن آن، زمان تحویل موردنظر و هزینه‌های مرتبط با حمل و نقل، انتخاب می‌شود. تجار برای انتخاب بهترین روش باید باتوجه‌به شرایط کسب‌وکار خود عمل کنند.

روش‌های حمل بار از کره جنوبی به ایران

عواملی مانند فاصله از مبدأ تا مقصد، زمان‌بندی، بودجه موجود، نوع کالا و قوانین و سیاست‌های بین‌المللی بر روی انتخاب روش حمل و نقل بار تأثیرگذارند. باتوجه‌به موقعیت جغرافیایی کره جنوبی و مسافت طولانی بین این دو کشور، اکثر بازرگانان ایرانی از این دو روش حمل بار دریایی و حمل بار هوایی برای ارسال بار استفاده می‌کنند. این دو روش بر اساس نوع کالا، حجم و وزن آن، زمان تحویل موردنظر و هزینه‌های مرتبط با حمل و نقل، انتخاب می‌شود. تجار برای انتخاب بهترین روش باید باتوجه‌به شرایط کسب‌وکار خود عمل کنند.

Shipping methods from South Kore

حمل و نقل هوایی یکی از سریع‌ترین روش‌های حمل و نقل است و برای کالاهایی که نیاز به تحویل سریع دارند، مناسب است. با استفاده از شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی، کالاها می‌توانند در کمترین زمان ممکن به مقصد تحویل داده شوند. این روش بیشتر برای بارهای سبکی مانند نمونه کالا، مواد دارویی و محصولات الکترونیکی مناسب است. حمل و نقل هوایی سریع‌تر و زمان بسیار کمتری نسبت به حمل و نقل دریایی به طول می‌انجامد، اما هزینه بالاتری دارد. تمامی فرودگاه‌های مناطق تجاری کره جنوبی دارای تسهیلات باربری هستند و بسته به نیاز، شما می‌توانید از آن‌ها برای حمل بار هوایی از کره استفاده کنید.

در این روش، بارها در کانتینرها قرار می‌گیرند و با استفاده از کشتی‌های باربری از بنادر کره جنوبی به بنادر ایران حمل می‌شوند. این روش زمان بیشتری نسبت به حمل بار هوایی می‌برد، اما برای بارهای حجیم و سنگین با هزینه کمتر مناسب است. از طریق بنادر کره جنوبی، کالاها به ایران حمل می‌شوند. در این روش تحویل کالا، معمولاً زمان بیشتری نسبت به حمل و نقل هوایی می‌برد، اما به دلیل هزینه کمتر، برای برخی کالاها مقرون‌به‌صرفه است. استفاده از این روش ارسال بار از کره برای بارهای سنگین مانند ماشین‌آلات، خودروها و وسایل نقلیه مناسب است.

بهترین کالاها برای واردات از کره جنوبی

کره جنوبی یکی از کشورهای پیشرو در صادرات کالا و تولیدات خود به دیگر کشورها است. واردات کالا از کره جنوبی به ایران مزایای اقتصادی و تجاری قابل‌توجهی داشته و تجار ایرانی به واردات کالا از کره جنوبی از قطعات خودرو گرفته تا لوازم‌خانگی، لوازم صوتی و… اقدام می‌کنند. از جمله کالاهای وارداتی از کره که در بازار ایران تقاضا دارند:

مزایای واردات کالا از کره جنوبی

کره جنوبی در آمار واردات و صادرات کالا در بین ۴۰ کشور آسیا و استرالیا رتبه ۷ را دارد که بالاتر از میانگین منطقه و جهان است؛ بنابراین واردات کالا از کره جنوبی برای واردکنندگان ایرانی بسیار جذاب است. از جمله مزایای واردات کالا از کره جنوبی:

مراحل واردات کالا از کره جنوبی به ایران

هرچند که واردکردن کالا از کره به ایران همراه با پیچیدگی سیستم گمرکی و آگاهی کامل از فرایندهای واردات کالا از کره است، اما بااین‌حال، واردات از کره جنوبی همچنان جذابیت خود را برای تجار ایرانی دارد. برای واردات کالا از کره جنوبی توسط تجار داخلی یا خارجی طی‌کردن مراحل زیر الزامی است:

مزایای-واردات-کالا-از-کره-جنوبی

هزینه ارسال بار هوایی از کره جنوبی

باتوجه‌به عدم وجود پرواز مستقیم از کره جنوبی به ایران، برای ارسال بار از کره به ایران، معمولاً از مسیرهای جایگزین استفاده می‌شود. در این مسیر، بار شما ابتدا از کره جنوبی به کشورهای همسایه‌ی ایران مانند ترکیه، قطر، امارات و سایر کشورها ارسال می‌شود. سپس، از طریق بنادر یا فرودگاه‌های بین‌المللی موجود در هر کشور، بار به ایران منتقل می‌شود. به همین دلیل هزینه ارسال بار هوایی از کره به ایران بسته به انتخاب مقصد اولیه تحویل بار، متفاوت خواهد بود. این تفاوت در هزینه‌ها به دلیل مسیر حمل و نقل کالا و همچنین وجود بنادر و فرودگاه‌های بین‌المللی در هر کشور ایجاد می‌شود. همچنین، عوامل دیگری مانند مسافت از مبدأ بارگیری، نوع بار، حجم و وزن بار نیز در تعیین هزینه حمل بار از کره تأثیرگذار خواهند بود.

حمل بار هوایی از کره جنوبی با سپکس

همان‌طور که گفته شد ایران و کره جنوبی تلاش می‌کنند تا همکاری‌های تجاری خود را در بخش‌های مختلف گسترش دهند و این کشور به‌عنوان یکی از شریک‌های تجاری اصلی ایران در آسیا محسوب می‌شود به همین دلیل مراودات تجاری و صادرات و واردات کالا بین دو کشور روبه‌رشد است. در روند واردات از این کشور، حمل بار فرآیندی مهم و حساس است که نیازمند آگاهی و شناخت دقیق روند ورود محموله به داخل کشور است. برای دریافت اطلاعات دقیق درباره مسیرها، هزینه‌ها و شرایط ارسال بار از کره به ایران، با کارشناسان ما در سپکس تماس بگیرید. متخصصین سپکس شما را در انتخاب مسیر مناسب برای حمل بار از کره جنوبی به ایران و ارائه اطلاعات دقیق درباره هزینه‌ها و چگونگی دریافت خدمات پست اکسپرس سپکس، یاری خواهند کرد.

سؤالات متداول

چه مدارکی برای واردات کالا از کره جنوبی به ایران لازم است؟

پیش‌فاکتور، بارنامه، مجوز واردات، گواهی اصالت کالا و…

واردات از کره چه‌قدر طول می‌کشد؟

بسته به فاصله جغرافیایی و روش حمل متفاوت است. اگر زمان اولویت مهمی برای شما در واردات کالا است روش هوایی را انتخاب کنید؛ چراکه ارسال بار شما به ایران به‌صورت هوایی سریع‌تر از روش دریایی انجام می‌شود

بهترین روش ارسال بار از کره جنوبی به ایران کدام است؟

بسته به شرایط بار و اولویت زمانی متفاوت است. در مواردی که حجم و وزن کالا خیلی زیاد نیست می‌توانید ارسال بار هوایی از کره را انتخاب کنید و برای بارهای حجیم و سنگین ارسال بار دریایی گزینه‌ی بهتری است.