خدمات door to door؛ با پست کوریر بیشتر آشنا شوید

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید کالا، مدرک یا نمونه‌ای از یک محصول را برای فردی یا شرکتی در یک کشور دیگر ارسال کنید؛ اما حوصله یا زمان درگیرشدن با کارهای اداری و گمرکی ارسال بین‌المللی را نداشته باشید. خوشبختانه، خدمات پست درب‌به‌درب بین‌المللی برای پاسخگویی به این نیاز به وجود آمده‌ است. در این مقاله با هم نگاهی به پست کوریر و مزیت‌هایش می‌اندازیم. سپس مراحل ارسال، هزینه و مدت‌زمان تحویل کالا با این روش را بررسی می‌کنیم. با سپکس همراه باشید.

ارسال door to door

ارسال door to door

حمل هوایی

حمل هوایی

ارسال۳ تا ۵ روز کاری

ارسال۳ تا ۵ روز کاری

کارشناسان با تجربه

کارشناسان با تجربه

منظور از پست کوریر چیست؟

«پست درب‌به‌درب بین‌المللی» که به آن «پست کوریر» هم گفته می‌شود نوعی شیوه ارسال کالا است که در آن مرسوله از درب فرستنده – منزل، محل کار یا شرکت – توسط شرکت حمل‌و‍‌نقل بین‌المللی تحویل گرفته می‌شود و به درب گیرنده تحویل داده می‎‌‌شود. هنگام استفاده از پست (Door to Door) تمام کارهای دریافت، بسته‌بندی، ارسال، ترخیص کالا و تحویل آن به مقصد توسط شرکت موردنظر انجام می‌گیرد و فرستنده درگیر هیچ‌کدام از کارهای اداری و گمرکی نمی‌شود. این شیوه ارسال کالا، به دلیل راحتی، سرعت بالا، و امنیت آن، محبوبیت بسیار بالایی دارد.

پست درب‌به‌درب بین‌المللی چه مزایایی دارد؟

استفاده از سرویس پست (door to door) نسبت به دیگر روش‌های ارسال کالا مزیت‌هایی دارد که افراد زیادی را به انتخاب آن تشویق می‌کند. بیایید ما هم نگاهی به این مزیت‌ها بیندازیم.

برای برخی از افراد، راحت بودن شرایط ارسال به‌طوری‌که خودشان کمترین دخالت را در فرایندها داشته باشند مزیت بسیار بزرگی است که بر هزینه آن می‌چربد. از طرفی، استفاده از این شیوه ارسال بین‌المللی، به دلیل اینکه نیاز به دخالت شما را به حداقل ممکن می‌رساند به شکل قابل‌توجهی در زمان صرفه‌جویی می‌کند.

شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز با مراجعه به سامانه‌های پیگیری آنلاین، از سرنوشت مرسوله‌تان باخبر شوید. ازاین‌گذشته، وجود زمان‌بندی دقیق در فرایند ارسال کالا هم می‌تواند رهگیری آن را ساده‌تر کند.

در شیوه پست کوریر و تحویل کالا درب منزل، میزان تمرکز و مسئولیت شرکت ارسال بین‌المللی به حداکثر خود می‌رسد؛ بنابراین اگر در انتخاب شرکت موردنظرتان دقت کافی را کرده باشید می‌توانید با خیال راحت، تمام کارها را به آنها بسپارید.  

پست درب‌به‌درب و بررسی مزایای آنها

مراحل پست درب‌به‌درب (Door-to-door) چیست؟

باوجودآنکه هر شرکت حمل‌و‌نقل بین‌المللی مراحلی را برای ارسال درب‌به‌درب دارد ولی در حالت کلی، مراحل این کار به ترتیب زیر هستند.

قبل از هر کاری شما باید یک شرکت حمل‌و‌نقل معتبر را برای پست کوریر خود انتخاب کنید. بعد از تماس با مجموعه موردنظر از مواردی مانند قیمت و شرایط ارسال کالایتان باخبر می‌شوید. در نهایت هم زمان مناسب برای آمدن تیم حمل‌و‌نقل و دریافت محموله‌تان تعیین می‌گردد.

در روز تعیین شده، یک تیم از شرکت موردنظر به درب منزل یا محل تعیین شده می‌آیند و کارهای بسته‌بندی و انتقال آن را انجام می‌دهند.

محموله تحویل گرفته شده از شما به محل انبار شرکت انتقال پیدا می‌کند، مدارک لازم برای ارسال آن آماده می‌شوند و رهسپار مقصد می‌گردد.

بعد از آنکه بار مشتری به فرودگاه مقصد رسید افراد شرکت، تمام کارهای ترخیص آن را انجام داده و محموله را به سمت مقصد نهایی بارگیری می‌کنند. در این گام، فرد گیرنده در مقصد، مرسوله را دریافت می‌کند و این پایان فرایند پست درب‌به‌درب بین‌المللی خواهد بود. توجه داشته باشید که تحویل کالا درب شرکت مقصد یا محل موردنظر شما هم انجام می‌شود و اجباری به تحویل آن درب منزل فرد مشخصی نیست.

منظور از پیکاپ کالا چیست؟

پیکاپ کالا هم نوعی روش پست درب‌به‌درب بین‌المللی است با این تفاوت که به‌جای درب منزل، کالا یا مرسوله شما از درب کارخانه یا فروشگاه تحویل گرفته می‌شود. این روش ارسال معمولاً برای کالاهایی مانند «اسناد و مدارک»، «لوازم کوچک الکترونیکی»، «نمونه محصول» و مواردی ازاین‌دست است.

هزینه و قیمت پست درب‌به‌درب بین‌المللی چقدر است؟

برای محاسبه هزینه پست کوریر باید فاکتورهای مختلفی را زیر نظر بگیریم. ازاین‌گذشته، هزینه این روش ارسال کالا در هر شرکت حمل‌و‌نقل بین‌‌المللی با بقیه فرق می‌کند. در ادامه، روی این فاکتورها مانور بیشتری می‌دهیم.

هر اندازه که وزن و ابعاد مرسوله شما بالاتر باشد، هزینه‌ای که در نهایت باید برای پست درب‌به‌درب بین‌المللی بپردازید هم افزایش پیدا می‌کند.

هنگام ارسال کالا یا مرسوله به شیوه کوریر باید به فاصله میان مبدأ تا مقصد توجه داشته باشید. چون هر اندازه که این فاصله بیشتر باشد، شما هم باید هزینه بالاتری را برای این نوع از ارسال، کنار بگذارید.

هزینه ارسال کالاهایی که در کلاس خطرناک دسته‌بندی می‌شوند یا ارزشمندی بالایی دارند به‌مراتب از کالاهای معمولی و کم‌ارزش‌تر بیشتر است.

هزینه پست درب‌به‌درب

ارسال پست کوریر چقدر طول می‌کشد؟

شاید در مورد مدت‌زمان پست کوریر هم سؤالی داشته باشید. در پاسخ باید بگوییم که پست درب‌به‌درب بین‌المللی یکی از سریع‌ترین روش‌های ارسال به شمار می‌رود. بااین‌وجود، زمان ارسال و مسافت بین مبدأ و مقصد می‌توانند روی سرعت انجام این فرایند تأثیر بگذارند. به‌صورت کلی، می‌توان گفت که پست (door to door) بین‌المللی چیزی بین 7 تا 10 روز کاری طول می‌کشد که سریع‌ترین در نوع خود است.

قدم اول را محکم بردارید

سرنوشت ارسال کالای شما در پست کوریر در گروی شرکتی است که آن را برای ارائه این خدمت انتخاب می‌کنید. به همین دلیل، باید بررسی دقیقی در این زمینه انجام دهید و خدمات شرکت‌های ارسال بین‌المللی مختلف را با هم مقایسه کنید تا بتوانید مناسب‌ترین گزینه را برای خودتان در نظر بگیرید. بعد از آن دیگر کارتان راحت می‌شود. چون برای ارسال کالایتان حتی لازم نیست پایتان را خانه بیرون بگذارید. سپکس، پست بین‌المللی منتخب شما، صفر تا صد مراحل تحویل و ارسال آن را با بالاترین کیفیت برایتان انجام می‌دهد.